JEDNO ŻYCIE – zabierz swoją klasę na film i pobierz materiały

Artykuł sponsorowany
Ilu ludzi trzeba ocalić, aby uznać, że postąpiło się wystarczająco odważnie? Czy niesienie pomocy jest aktem heroizmu czy moralnym obowiązkiem? Jak żyć ze świadomością, że nie pomogło się wszystkim, którzy tego potrzebowali? Te ważne pytania podejmuje film.

„Jedno życie” to film opowiadający niezwykłą historię Nicholasa Wintona, w którego rolę wcielił się dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS.

Sir Nicholas Winton przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców, a jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 50 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte? Po 50 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niepodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii.

Zobacz opinie nauczycieli oraz uczniów o filmie i zamów pokaz JEDNO ŻYCIE

Aby zamówić pokaz dla swoich uczniów, skontaktuj się z najbliższym kinem i zamów pokaz grupowy o dowolnej godzinie! Szczegółowe informacje o pokazach będą podawane bezpośrednio przez kina. Znajdź film w repertuarze swojego kina lub skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji:

karolina.skriabin@monolith.pl  tel. +48 662 287 445

„Dzieci Nicky'ego". Poruszające historie ocalonych przez Nicholasa Wintona – zobacz nagrania

Materiały edukacyjne

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych stworzonych w oparciu o film. Z pewnością pomogą Państwu zaplanować ciekawą lekcję. Dostępne do pobrania materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zawarte w filmie wątki otwierają wiele możliwości do realizacji zajęć szkolnych.

POBIERZ MATERIAŁY EDUKACYJNE tutaj

CO ZNAJDZIESZ W SCENARIUSZACH LEKCJI?

  • Pomoc humanitarna. Jak włączyć się w działania na rzecz potrzebujących?

    Scenariusz lekcji wychowawczej i wiedzy o społeczeństwie dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych dotyczący podobieństw pomiędzy wyzwaniami, którym stawia czoła Nicholas Winton, a celami współczesnych aktywistów, świadczących pomoc humanitarną.

  • Pomoc w czasach terroru

    Scenariusz lekcji języka polskiego i historii dla klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych porządkujący wiedzę na temat wydarzeń poprzedzających wybuch II wojny światowej i postaw bohaterów, którzy w czasie okupacji pomagali Żydom.

Jesteś nauczycielem i chcesz zabrać klasę na film JEDNO ŻYCIE?

Już dziś skontaktuj się ze swoim kinem i zamów pokaz grupowy o dowolnej godzinie.


Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji:

karolina.skriabin@monolith.pl  tel. +48 662 287 445

POBIERZ MATERIAŁY EDUKACYJNE tutaj

RabbitAction_graf1_LR_LS.png

Zachęcamy również do odwiedzin na stronach serwisu KinoKlasa.pl, ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, stworzonego dla nauczycieli wszystkich etapów nauczania.Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: