Microsoft w szkole – skuteczna nauka i angażujące lekcje

Artykuł sponsorowany
Jak zaciekawić uczniów, a jednocześnie przekazać im wiedzę w skuteczny sposób? Cyfrowe pomoce naukowe są niezwykle przydatne – dzięki nim lekcje będą znacznie bardziej atrakcyjne. Nie brakuje firm, które wspierają szkoły w tym zakresie. Rozwiązania dla edukacji oferuje m.in. Microsoft, który w ramach swojej oferty posiada dedykowaną do wymagań współczesnej oświaty licencję edukacyjną M365 A3, która odpowiada na wszystkie potrzeby szkół pod kątem organizacyjnym i zarządczym, a także w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz dydaktyki. W jej skład wchodzi ponadto kultowy Minecraft w wersji Education Edition, który pozwala połączyć naukę z zabawą.

Microsoft: oferta dla szkół

Technologia i Internet towarzyszą nam obecnie na każdym kroku. Dlatego tak ważne jest, by rozwijać umiejętności cyfrowe już od najmłodszych lat – wczesna nauka z pewnością zaowocuje w dorosłym życiu. Z tego względu współczesna edukacja ciągle ewoluuje i już teraz wygląda zupełnie inaczej niż nawet kilkanaście lat temu. Kluczową rolę odgrywają różnego rodzaju rozwiązania technologiczne – zarówno oprogramowanie, jak i urządzenia. W obydwóch tych kwestiach można liczyć na wsparcie największych firm w tej branży. Dla przykładu Microsoft wspiera polską oświatę poprzez:
  • licencję Microsoft 365 A3 dla edukacji, która wspiera nauczycieli w codziennej pracy, pomaga dyrektorom w zarządzaniu placówką, dba o bezpieczeństwo i wspiera komunikację na linii szkoła–uczeń–rodzic,
  • Minecraft: Education Edition – grę dostępną jako benefit M365 A3,
  • laptopy hybrydowe z serii Surface.

To idealny sposób na nowoczesną pracę z uczniami nie tylko przy nauce zdalnej. Technologia na dobre zagościła we współczesnych szkołach – warto dowiedzieć się, jakie korzyści mogą osiągnąć nauczyciele korzystający z takich rozwiązań.

a_microsoft_LS_graf1.jpg

Surface – niezwykle przydatny sprzęt dla nauczyciela

Dobór właściwych narzędzi pracy jest kluczowy dla efektywności edukacji. Szczególnie ważny jest wybór komputerów – przeważnie służą one przez kilka lat, przez co istotne jest, by zadbać o najlepsze opcje. Oprócz korzyści związanych z nauką warto zwrócić uwagę także na potrzeby nauczycieli i dyrekcji dotyczące między innymi wygodnej obsługi plików PDF, wykonywania skanów, podpisywania dokumentów czy przygotowywania materiałów dydaktycznych. Wszystko to staje się prostsze z urządzeniami z serii Surface – każde z nich jest wyposażone w dotykowy ekran, który może być obsługiwany ergonomicznym, intuicyjnym rysikiem Surface Pen. To nie tylko możliwość sprawnego pisania na ekranie, lecz także pełna integracja z dodatkowymi funkcjami Windows Ink, które obejmują m.in. wygodne wycinanie i przenoszenie zawartości. Dzięki temu nauczyciele mogą z łatwością gromadzić informacje, zdjęcia czy ilustracje z różnych źródeł, by przygotować dla swoich uczniów ciekawe, atrakcyjne wizualnie lekcje. Aby dowiedzieć się więcej o serii Surface, napisz na edukacja@microsoft.com i zapoznaj się z propozycjami partnerów Microsoft.

Interaktywność i większa skuteczność

Hybrydowe urządzenia Surface Go 3 i Pro 8, które łączą funkcjonalność laptopa z kompaktowym formatem tabletu, mogą być również podłączone do dowolnego projektora. W efekcie można uzyskać mobilną tablicę interaktywną, która posłuży do wyświetlania opracowanych wcześniej materiałów. To przekłada się na znacznie większą skuteczność przekazywania wiedzy – według badań aż 86% nauczycieli odnotowało poprawę na tym polu po wdrożeniu urządzeń Surface do swoich lekcji.

a_microsoft_LS_graf2.jpg

To jednak jeszcze nie koniec: Surface Go i Pro pozwalają na więcej dzięki obecności aparatu z tyłu obudowy. Z takim rozwiązaniem wykonywanie zdjęć, nagrywanie wideo i skanowanie dokumentów, a następnie wyświetlanie ich na tablicy, nie stanowi żadnego problemu. Aktualnie u partnerów Microsoft można skorzystać ze specjalnego rabatu 20% na Surface Go 3 i Pro 8 dla podmiotów edukacyjnych działających we wszystkich segmentach.

Wygodna obsługa usługi Microsoft 365

Hybrydowe urządzenia Surface są doskonale przystosowane do pracy z oprogramowaniem firmy Microsoft. Obsługa pakietu Office oraz aplikacji Teams nie będzie stanowić żadnego problemu – połączenie tych rozwiązań pozwala zapewnić niezwykle sprawną współpracę w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można liczyć na pełne wsparcie zarówno podczas nauki zdalnej, jak i w klasie.

Microsoft 365 dla szkół

Jak zbudować profesjonalny, wydajny, holistyczny system do zarządzania szkołą, organizowania jej funkcjonowania, wspierania codziennej pracy nauczycieli i uczniów, a także przygotowaniem najmłodszych do wyzwań wynikających z aktualnych potrzeb rynku pracy? Można to zrobić z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych – bez konieczności inwestowania w lokalną infrastrukturę serwerową szkoły. Taką możliwość oferuje usługa Microsoft 365 w wersji dla edukacji, która obejmuje:
  • aplikacje Office 365 w wersji A3 – pakiet Office połączony z rozwiązaniami dla przedsiębiorstw, wsparciem wydarzeń na żywo w Teams i zaawansowanym zarządzaniem bezpieczeństwem;
  • Windows 10 i 11 Education A3 – dedykowane wersje systemu operacyjnego Microsoftu dla szkół;
  • EMS A3 (Enterprise Mobility and Security) – rozwiązania do zarządzania organizacją, takie jak:
    • Intune – rozwiązanie cloud do kontroli dostępu, które znacznie upraszcza zarządzanie urządzeniami i aplikacjami mobilnymi w organizacji;
    • Azure Active Directory (AD) – usługa zarządzania dostępem, która obejmuje funkcje takie jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe i logowanie jednokrotne;
    • Azure Information Protection (AIP) – klasyfikacja, oznaczanie i wykrywanie poufnych informacji;
  • bezpłatne i legalne licencje benefitowe dla uczniów z możliwością instalacji na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach.

a_microsoft_LS_graf3.jpg

Rozwiązania oferowane przez Microsoft pozwolą nie tylko sprawniej zarządzać szkołą. To również kompletne wsparcie dla potrzeb uczniów – połączenie Surface, usługi Microsoft 365 oraz gry Minecraft Education Edition pozwala uzyskać nowoczesne, atrakcyjne narzędzia do pracy, dzięki którym można prowadzić ciekawe, angażujące lekcje w systemie zdalnym, hybrydowym i stacjonarnym. Jeśli chcesz poznać dodatkowe informacje, skontaktuj się z firmą Microsoft pod adresem edukacja@microsoft.com lub sprawdź oferty partnerów.

Edukacyjna moc Minecraft. Twoi uczniowie mistrzami w języku polskim, matematyce, angielskim – sprawdź nas już teraz!

Usługa Microsoft 365 A3 zapewnia ponadto dostęp do kultowej gry Minecraft w wersji edukacyjnej. To tytuł, który odniósł ogromny sukces na całym świecie, osiągając aż 140 milionów aktywnych użytkowników. Warto jednak zaznaczyć, że Minecraft to więcej niż po prostu zabawa. Gra może zostać skutecznie wykorzystana także w szkole; co ciekawe, w Szwecji jest ona już stałą częścią podstawy programowej.

Jak Minecraft pomaga w nauce? Wersja Education Edition jest wypełniona przydatnymi informacjami zaprezentowanymi w przyjaznej, interaktywnej formie – uczniowie mogą poznać podstawy biologii, chemii czy matematyki. Gotowe elementy i możliwość nauki poprzez zabawę to połączenie, które z pewnością zainteresuje najmłodszych. Co więcej, dzięki grze Minecraft można zapoznać się również z najważniejszymi zasadami programowania.

Minecraft Education Edition może być wykorzystany na każdym przedmiocie. Specjalnie przygotowane, gotowe mapy oraz dedykowane pracy pozwalają na przeprowadzenie lekcji dostosowanych do wymogów podstawy programowej. Microsoft wspiera nauczycieli poprzez prowadzenie specjalnych kursów dotyczących wykorzystania Minecraft Education Edition w edukacji, dzięki którym można liczyć na pełną efektywność nauki.

Siłą Minecraft Education Edition jest to, że wykorzystujemy narzędzie, które jest atrakcyjne dla dzieci do procesu dydaktycznego i mówimy do niego jego językiem. Uczniowie funkcjonują w świecie cyfrowym i w ten sposób pozyskują wiedzę. W procesie tym wykorzystujemy metodę gamifikacji. Szczegóły dostępne są na edukacja@microsoft.com oraz u partnerów Microsoft.

a_microsoft_LS_graf4.jpg



Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: