Programy, które pomogą Ci w trudnych sytuacjach w klasie

Artykuł sponsorowany
To już ostatni moment, by dołączyć do bezpłatnych programów Centrum Edukacji Obywatelskiej dla nauczycielek i nauczycieli. Zdobędziesz w nich inspiracje do radzenia sobie ze stresem i konfliktem oraz poznasz osoby, które mają wyzwania podobne do Twoich. Wesprzemy Cię także w pracy z uczniami z Ukrainy. Zapisz się już dziś!

Udział w naszych programach na 2. semestr tego roku szkolnego jest bezpłatny. Ich ukończenie wiąże się z wysiłkiem, ale w dłuższej perspektywie da Ci dużo korzyści. Otrzymasz także certyfikat, który będzie potwierdzał podjęte przez Ciebie działania i zdobyte umiejętności.

Nie czekaj ze zgłoszeniem, bo liczba miejsc w programach jest ograniczona. Ruszamy już wkrótce!

Zobacz programy, które polecamy i zapisz się już dziś

„Pracuję w szkole w czasach migracji”

W programie zajmujemy się konfliktami, emocjami, współpracą z rodzicami czy ocenianiem w klasie różnorodnej kulturowo. Gdy dołączysz do programu, pokażemy Ci metody i narzędzia, które wykorzystasz jako bazę do swojej pracy z uczniami polskimi i migranckimi. Będziesz mieć także dostęp do niezbędnej podstawy teoretycznej.

Poznasz mentorów, ekspertów, nauczycieli, dyrektorów, asystentów międzykulturowych, w gronie których dzielimy się problemami, wyzwaniami i rozwiązaniami. Spotkasz się z nimi stacjonarnie lub online.


„Jak pomóc uczniom opanować stres?”

W programie dowiesz się, jak pracować z uczniami, by nieprzyjemne emocje, które odczuwają, nie utrudniały im nauki oraz integrowania się z klasą.

Z nami lepiej zrozumiesz potrzeby osób doświadczających stresu i trudności w przeżywaniu emocji. Zdobędziesz też wiedzę, jak reagować, gdy wśród uczniów i uczennic odczuwalne jest napięcie.

Możesz wybrać ścieżkę ogólną (praca online) lub pogłębioną (warsztaty stacjonarne i online). Podczas pracy w programie doświadczysz, jak działają proste narzędzia wsparcia psychospołecznego. Później zastosujesz je w swojej klasie.


„Klub dobrej rozmowy”

Program pomaga przygotować młodzież do dojrzalszej dyskusji na tematy takie jak migracje ludności czy własna tożsamość.

Pod Twoją opieką młodzi ludzie założą w szkole „Klub dobrej rozmowy”. Pracują w nim na rzecz lepszego zrozumienia wielokulturowości oraz zagadnień związanych z migracją i uchodźstwem. Uczą się także zarządzania i współdziałania w grupie rówieśniczej.

Praca w programie odbywa się online. W działaniach wesprą Cię doświadczeni mentorzy i mentorki.

Nie masz pewności, czy wziąć udział? Poznaj opinie innych

„Bardzo podobały mi się zajęcia praktyczce i wymiana doświadczeń. Rozświetliły mi wiele spraw i pomogły bardziej otworzyć się na sytuację mojego ucznia. ” - uczestniczka „Pracuję w szkole w czasach migracji”

„Dużo się dowiedziałam, nie czułam się oceniana, zdecydowanie zwiększyła się moja wiedza.” - uczestniczka „Jak pomóc uczniom opanować stres”

„Udział w projekcie był istotnym doświadczeniem. Szczególnie pouczająca i na pewno inspirująca była szansa pracy metodą storytellingową. To ciekawa metoda, która daje duże możliwości dydaktyczne, jak i wychowawcze.” - uczestnik kursu o tematyce migracyjnej





Co roku z programów Centrum Edukacji Obywatelskiej korzysta 40 000 nauczycieli i dyrektorów z 10 000 szkół w całej Polsce. Ich uczniowie są bardziej zmotywowani do nauki oraz lepiej funkcjonują we współczesnym świecie. Więcej na www.ceo.org.pl.

Partnerami programów, które realizujemy w tym semestrze, jest Norwegian Refugee Council.

a_ceo_LS_graf1_na_koniec.png



Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: