Cybercraft – przygoda, która uczy. Cykl bezpłatnych szkoleń

Logo projektu społecznego Cybercraft – przygoda, która uczy umieszczone w centralnej części na zielonym tle
Jesteś nauczycielem i szukasz inspiracji, scenariuszy lekcji, których realizacja będzie dla Ciebie przyjemną przygodą, a Twoich uczniów zaintryguje i przeniesie w fascynujący świat? Dodatkowo chcesz zwiększyć ich motywację do nauki i rozbudzić emocje – pokazując, że lekcje mogą być ekscytujące! A może jesteś rodzicem i za każdym razem, widząc swoje dziecko przed komputerem lub telefonem, z jednej strony myślisz, że marnuje ono czas na gry, a równocześnie boisz się o jego bezpieczeństwo w sieci? Jest na to metoda! Librus razem z firmą Microsoft i przy wsparciu partnerów zachęca do udziału w bezpłatnym projekcie społecznym Cybercraft – przygoda, która uczy! Weź udział w wydarzeniach i otrzymaj gotowe pomysły, dzięki którym nauka stanie się dla uczniów porywającym doświadczeniem.

a_cybercraft_LS_graf_1b.jpg

Na skróty

a_cybercraft_LS_graf_2.jpg

a_cybercraft_LS_graf_3.jpg

a_cybercraft_LS_graf_4.jpg

SPIS TREŚCI

O projekcie

Webinary dla nauczycieli

Webinary dla rodziców

Konkurs dla szkół

Baza wiedzy

Organizatorzy i partnerzy projektu

Kontakt

O PROJEKCIE

Jak sprawić, aby uczeń zdobywając wiedzę i doświadczenie, przestał być odtwórcą, a stał się konstruktorem? Jakimi metodami nauczyć go wytrwałości w rozwiązywaniu problemów, umiejętności podejmowania decyzji, zdobywania wiedzy przez praktykę i chęci współpracy? Proponując mu udział w przygodzie, która go zaintryguje! Stąd zrodził się pomysł projektu społecznego Cybercraft – przygoda, która uczy.

Jako organizatorzy – Librus i Microsoft – przy wsparciu firmy Dell, Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog oraz Instytutu Lema postanowiliśmy przekazać nauczycielom i rodzicom multimedialne materiały i ćwiczenia, dzięki którym wejdą w świat dziecka, zaczną mówić do niego w sposób, który zna, jednocześnie edukując na tak ważne tematy, jak np. cyberbezpieczeństwo. Nauka poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia sprawia, że nawet abstrakcyjne i z pozoru niełatwe tematy pobudzają u najmłodszych ciekawość do odkrywania świata i chęć aktywnego udziału w zajęciach.

Projekt społeczny Cybercraft – przygoda, która uczy został objęty patronatem honorowym MEiN.

a_cybercraft_LS_graf_5.jpg

W ramach projektu uczestnicy:

  • Poszerzą swoją wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa – w końcu uczniowie spędzają 12 godzin dziennie w sieci, dlatego nauczyciele i rodzice muszą być świadomi tego, jakie zagrożenia czekają tam na dzieci.
  • Przekonają się, dlaczego warto mówić do dzieci „ich” językiem i jak to wpływa na motywację uczniów i efektywność nauczania – świat Minecraft zna prawie każde dziecko. Dlatego nauka z wykorzystaniem uniwersum Minecrafta zwiększa motywację najmłodszych do aktywnego udziału w zajęciach.
  • Poznają profesjonalne narzędzia, które wykorzystają na lekcjach i w domu – pandemia pokazała zarówno nauczycielom, jak i rodzicom, że wykorzystując technologię, można skutecznie przenieść wiele aktywności edukacyjnych do świata on-line. Teraz pora poznać kolejne dostępne narzędzia – łatwe w użyciu nawet dla osób niedoświadczonych.
  • Będą uczestniczyć w webinarach, które nauczą ich poruszania się po świecie Minecraft Education Edition – podczas spotkań zostaną omówione krok po kroku zasady korzystania z platformy do kreatywnej pracy z dziećmi, w taki sposób, aby nawet osoby nieznające gry poradziły sobie z jej zastosowaniem na lekcji.
  • Otrzymają do pobrania gotowe karty pracy, scenariusze, artykuły tematyczne, tutorialne techniczne – dostęp do obszernej bazy wiedzy dla nauczycieli i rodziców.
  • Z pomocą Minecraft Education Edition poznają dobre praktyki wykorzystania urządzeń zakupionych w ramach Laboratoriów Przyszłości.
  • Zdobytą wiedzę wykorzystają w praktyce, biorąc udział z uczniami w konkursie – dla najlepszych czekają cenne nagrody.
  • Wezmą udział w projekcie społecznym, bezpłatnie, niezależnie od miejsca zamieszkania.
W ramach projektu społecznego Cybercraft – przygoda, który uczy przygotowaliśmy:

  • Webinar z zakresu cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży prowadzony przez prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego.
  • Spotkania na żywo prezentujące w praktyczny sposób wykorzystanie Minecraft Education Edition na lekcji i w domu.
  • Szkolenia, które wdrożą nauczycieli w pracę ze specjalnie stworzoną mapą do Minecraft – Szkoła Laboratoria Przyszłości – która opiera się na metodyce STEAM i zastosowaniu urządzeń zakupionych przez szkoły w ramach programu ministerialnego.
  • Konkurs dla szkół z nagrodami.
  • Bazę wiedzy z praktycznymi materiałami do pobrania dla nauczycieli i rodziców (np. tutoriale techniczne, scenariusze lekcji, zbiory dobrych praktyk, karty pracy dla uczniów).
Poznaj szczegóły i weź udział w bezpłatnych wydarzeniach!

a_cybercraft_LS_graf_6.jpga_cybercraft_LS_graf_7a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

WEBINARY DLA NAUCZYCIELI

Wybierz interesujące Cię wydarzenie z poniższej listy i zdobądź umiejętności, które pomogą Ci wywołać u uczniów efekt „WOW”! Zacznij uczyć przez zabawę – gwarantujemy, że z naszą pomocą i dla Ciebie będzie to czysta przyjemność.

Zasady udziału w projekcie:

  • Webinary skierowane są do wszystkich nauczycieli szkół podstawowych, bez względu na przedmiot, którego nauczają.
  • Szkolenia organizowane w ramach projektu realizowane są w formie transmisji „na żywo”.
  • Zgłoszenia dokonuje osoba zainteresowana udziałem w kursie.
  • Rejestracja na webinar odbywa się wyłącznie poprzez poniższy formularz zgłoszeń.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Nie możesz być na szkoleniu? Nic straconego. Nagrania ze spotkań będziemy zamieszczać poniżej – obserwuj nas.
Tytuł webinaru Termin Zapisy
Co (nowego) powinniśmy wiedzieć o cyberbezpieczeństwie dzieci i młodzieży? 3.03.2022r.
18:30-19:45
BRAK MIEJSC
Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 1-3 SP 9.03.2022r.
18:00-19:45
BRAK MIEJSC
Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 4-6 SP 17.03.2022r.
18:00-19:45
BRAK MIEJSC
Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 7-8 SP 24.03.2022r.
18.00-19.45
BRAK MIEJSC
Dobre praktyki w konkursie „Szkoła Laboratoria  Przyszłości" 4.04.2022r.
18.00-19.45
BRAK MIEJSC
Laboratoria Przyszłości dla nauczycieli szkół podstawowych cz. 1 6.04.2022r.
18.00-19.45
BRAK MIEJSC
Laboratoria Przyszłości dla nauczycieli szkół podstawowych cz. 2 21.04.2022r.
18.00-19.45
BRAK MIEJSC
Rozstrzygnięcie konkursu „Szkoła Laboratoria Przyszłości" 01.06.2022r. BRAK MIEJSC

Webinar: Co (nowego) powinniśmy wiedzieć o cyberbezpieczeństwie dzieci i młodzieży?

Poznaj najnowsze ustalenia badawcze dotyczące zagrożeń występujących w świecie on-line. Jak się one zmieniły w porównaniu z tymi, które już są nam lepiej znane? Dowiesz się podczas spotkania! Pamiętaj, szczególnie istotne jest to, że zmieniający się Internet przeobraża także skalę i zakres potencjalnych zagrożeń. Powiemy Ci też o tym, które grupy młodych ludzi i dlaczego są bardziej narażone na niebezpieczeństwa w sieci. Zastanowimy się także nad tym, jak wyniki tych badań wykorzystać w planowaniu edukacji medialnej, zarówno w środowisku domowym, jak i szkolnym.

Prowadzący: prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski.

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_8a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_11.jpg


Webinary: Cybercraft – przygoda, która uczy

Zobacz, w jaki sposób Minecraft Education Edition przygotowuje uczniów na przyszłość, rozwijając najważniejsze dziś umiejętności, takie jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie, a także zaspokaja chęć zabawy. I co istotne, nie dotyczy tylko lekcji informatyki czy programowania! MEE wykorzystasz na historii, biologii, matematyce i przy wielu innych istotnych tematach.

Podczas webinaru dowiesz się, jak wykorzystać na lekcji polską wersję mapy Bezpieczny Internet, aby przekazać uczniom wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dzięki niej w multimedialny sposób, bliski sercu ucznia, przekażesz mu istotną wiedzę i zrealizujesz kierunki polityki oświatowej! Zatem wsiądźcie do wagonika kolejki górskiej i ruszcie ku przygodzie!

Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 1-3 SP

W ramach webinaru wspólnie udamy się do specjalnie przygotowanej krainy w Minecrafcie. Wędrując nią, w aktywny sposób zdobędziemy wiedzę i umiejętności z obszaru ochrony prywatności w sieci oraz zdrowych nawyków korzystania z cyfrowych technologii. Przyjrzymy się regułom bezpiecznego użytkowania Internetu, przypomnimy zasady dbania o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze, a także weźmiemy udział w szeregu interaktywnych quizów na te tematy.

Dowiesz się także, jak bezpłatnie wykorzystać prezentowane w czasie webinaru narzędzie do pracy ze swoim zespołem klasowym. Jednocześnie wspólnie z prowadzącymi, z perspektywy graczy, zobaczysz, jak wiele przygód i emocji wywołuje pokonywanie kolejnych wyzwań w sześciennym świecie Minecrafta.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

Gość specjalny: Mateusz Rafał (MEiN).

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_8a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_14.jpg


Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 4-6 SP

W ramach webinaru wspólnie udamy się do specjalnie przygotowanej krainy w Minecrafcie. Wędrując nią, w aktywny sposób zgłębimy wiedzę i umiejętności na temat śladu cyfrowego i wirusów komputerowych. Sprawdzimy, jakie tropy zostawiamy po sobie, korzystając z sieci i co zrobić, kiedy nie mamy pewności, czy dana strona internetowa jest bezpieczna.

W czasie spotkania doświadczysz, w jaki sposób Minecraft angażuje uczniów i uczennice w zdobywanie oraz poszerzanie wiedzy i umiejętności współcześnie pożądanych. To szansa na poznanie jednej z najpopularniejszych gier na świecie i jej potężnego waloru edukacyjnego.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

Gość specjalny: Zyta Czechowska (Nauczyciel Roku 2019).

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_8a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_16.jpg

Cybercraft – przygoda, która uczy dla nauczycieli klas 7-8 SP

Pracujesz z uczniami i uczennicami klas 7-8 SP? Zapraszamy Cię na edukacyjne spotkanie w krainie Minecrafta. Przygotowany specjalnie na tę okazję świat da Ci szansę, by w atrakcyjny i angażujący sposób wspierać młodych ludzi w korzystaniu z pozytywnych stron Internetu oraz pomagać im w wyborze środków ochrony przed niebezpieczeństwami cyfrowego świata.

W czasie trwania spotkania zobaczysz, jak poprzez różne sposoby angażowania młodzieży w sześcienne wyzwania, poruszać nawet trudne tematy związane z bezpieczeństwem w Internecie. Otrzymasz także informację, jak w bezpłatny sposób skorzystać z Minecraft Education Edition w swojej klasie.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_8a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_18.jpg

Webinar: Dobre praktyki w konkursie „Szkoła Laboratoria Przyszłości"

Poznaj rozwiązania i narzędzia, które pozwolą Ci zaprojektować interesujący i angażujący quiz w Minecrafcie. Weź udział w mentorskim spotkaniu, podczas którego zostaną zaprezentowane sposoby przygotowania autorskiego rozwiązania uatrakcyjniającego jedną z przestrzeni Laboratorium Przyszłości. W czasie webinaru odbędzie się też sesja pytań i odpowiedzi, w trakcie której skonsultujesz pomysły i pytania związane z realizowanym projektem.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_8a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_20.jpg


Webinar: Laboratoria Przyszłości dla nauczycieli szkół podstawowych część 1 i 2

Podczas dwóch spotkań wspólnie udamy się do szkoły marzeń! Będziemy mogli jej dotknąć, rozejrzeć się i zobaczyć, co skrywa w swoich ścianach. To wszystko dzięki specjalnie przygotowanej krainie – Szkoła Laboratoria Przyszłości – w grze Minecraft, w której każda sala będzie dedykowana jednemu obszarowi modelu edukacyjnego STEAM.

W tę ciekawą i nowoczesną przestrzeń edukacyjną, pełniącą rolę laboratorium przyszłości, zostaną wkomponowane zadania, będące porywającymi wyzwaniami dla uczniów. Pokażemy Ci również specjalną część szkoły, w której uczniowie i uczennice będą mogli tworzyć quiz z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w środowisku Minecraft.

Webinary połączą podróż przez szkołę przyszłości z odkrywaniem możliwości, jakie może ona dać młodym ludziom poprzez korzystanie z jej pracowni i zasobów.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

a_cybercraft_LS_graf_30b.jpga_cybercraft_LS_graf_31b.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg


a_cybercraft_LS_graf_23.jpg

WEBINARY DLA RODZICÓW

Wejdź w świat dziecka i poznaj jego zainteresowania oraz pasje! Przekonaj się, jak najpopularniejszą grę na świecie – Minecraft – wykorzystać do wspólnego spędzania czasu. Zaskocz go znajomością krainy sześcianów. Nie jesteś fanem gier? Nic się nie martw – podczas spotkań zostaną omówione krok po kroku zasady korzystania z wersji edukacyjnej gry, w taki sposób, aby nawet osoby jej nieznające poradziły sobie z zadaniem. Zatem wsiądź do wagonika kolejki górskiej i rusz ku przygodzie!

Wybierz interesujące Cię wydarzenie z poniższej listy i zdobądź umiejętności, które pomogą Ci wywołać u swojego dziecka efekt „WOW”! Zacznij uczyć przez zabawę – gwarantujemy, że z naszą pomocą i dla Ciebie będzie to czysta przyjemność.

Zasady udziału w projekcie:

  • Webinary skierowane są do rodziców dzieci uczących się w szkole podstawowej.
  • Szkolenia organizowane w ramach projektu realizowane są w formie transmisji „na żywo”.
  • Zgłoszenia dokonuje osoba zainteresowana udziałem w kursie.
  • Rejestracja na webinar odbywa się wyłącznie poprzez poniższy formularz zgłoszeń.
  • Liczba miejsc jest ograniczona.
  • Nie możesz być na szkoleniu? Nic straconego, nagrania ze spotkań będziemy zamieszczać poniżej – obserwuj nas.
Tytuł szkolenia Termin Zapisy
Co (nowego) powinniśmy wiedzieć o cyberbezpieczeństwie dzieci i młodzieży? 3.03.2022r.
18:30-19:45
BRAK MIEJSC
Cybercraft – przygoda, która uczy dla rodziców 28.03.2022r.
18:00-19:45
BRAK MIEJSC

Webinar: Co (nowego) powinniśmy wiedzieć o cyberbezpieczeństwie dzieci i młodzieży?

Poznaj najnowsze ustalenia badawcze dotyczące zagrożeń występujących w świecie on-line. Jak się one zmieniły w porównaniu z tymi, które już są nam lepiej znane? Dowiesz się podczas spotkania! Pamiętaj, szczególnie istotne jest to, że zmieniający się Internet przeobraża także skalę i zakres potencjalnych zagrożeń. Powiemy Ci też o tym, które grupy młodych ludzi i dlaczego są bardziej narażone na ryzyko w sieci. Zastanowimy się także nad tym, jak wyniki tych badań wykorzystać w codziennym życiu rodzinnym, aby uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi na Twoje dziecko w Internecie.

Prowadzący: prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski.

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_24.jpg


Webinar: Cybercraft – przygoda, która uczy dla rodziców

Przekonaj się, że wspólna gra z dzieckiem w Minecraft Education Edition dostarczy mu zarówno niezapomnianych emocji, ale i cennej wiedzy oraz umiejętności. Zmotywuje je do nauki i zwiększy efektywność uczenia się. Nauczy je planowania, organizacji czasu, kooperacji, samodzielnego myślenia, wnioskowania oraz odkrywania zależności między obiektami.

W czasie webinaru spojrzysz na świat Minecrafta z perspektywy swoich dzieci. Poznasz możliwości, jakie daje gra oraz sprawdzisz, w jaki sposób pomaga ona dzieciom ćwiczyć umiejętności i przyswajać wiedzę z różnych przedmiotów. Odwiedzisz przykładowe krainy, doświadczając tym samym edukacyjnej mocy Minecrafta. Dowiesz się także, jak uzyskać dostęp do zasobów prezentowanych w czasie spotkania.

Prowadzący: Ewa Kołodziejczyk (Microsoft), Anna Jędryczko i Krzysztof Jaworski (Cyfrowy Dialog).

a_cybercraft_LS_graf_12a.jpga_cybercraft_LS_graf_9a.jpg

a_cybercraft_LS_graf_26.jpg

KONKURS DLA SZKÓŁ

a_cybercraft_final_wyniki_LP_button.jpg

Webinar: Rozstrzygnięcie konkursu „Szkoła Laboratoria Przyszłości"


Szkoła Laboratoria Przyszłości - panel ekspercki


Webinary związane z konkursem, które mogą pomóc Ci w wykonaniu zadania

Dobre praktyki w konkursie „Szkoła Laboratoria Przyszłości" 4.04.2022r.
18.00-19.45
ZOBACZ>>
Laboratoria Przyszłości dla nauczycieli szkół podstawowych cz. 1 6.04.2022r.
18.00-19.45
ZOBACZ>>
Laboratoria Przyszłości dla nauczycieli szkół podstawowych cz. 2 21.04.2022r.
18.00-19.45
ZOBACZ>>
Rozstrzygnięcie konkursu „Szkoła Laboratoria Przyszłości" 01.06.2022r. BRAK MIEJSC

Stwórzcie zespoły gotowe do zabawy

Utwórz 2-3 osobowe zespoły składające się z uczniów i uczennic klas szkoły podstawowej. Możesz przewodniczyć jednemu lub większej liczbie teamów. Pamiętaj, aby wszystkie grupy posiadały swoje indywidualne nazwy – będą potrzebne przy zgłoszeniu udziału. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-3 oraz klasy 4-8.

Zawalczcie o nagrody dla najlepszych

Najlepsze prace zostaną nagrodzone, na rzecz szkoły, w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-3 i 4-8 SP. Sponsorami nagród są firmy: Librus, Microsoft oraz Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

  • I miejsce: 2 komputery Dell Latitude 31190, 2 komputery Dell Latitude 3420
  • II miejsce: 3 zestawy klawiatura i mysz BT
  • III miejsce: 3 zestawy klawiatura i mysz BT
  • Dwa wyróżnienia: 2 x 3 gadżety przygotowane przez firmę DELL
każde z powyższych w zestawie z:

  • klockami Lego Minecraft (lub innymi gadżetami Minecraft)
  • warsztatami on-line dla nauczycieli klas 1-3: „Twórcze aktywności w świecie Minecrafta” lub warsztatami on-line dla nauczycieli klas 4-8: „Podchody edukacyjne w świecie Minecrafta”
Wykonajcie dwa zadania konkursowe

1. Zbudujcie postać Super STEAMa – bohatera ciekawej nauki – korzystając ze środków dostępnych w Minecrafcie:

  • uczniowie klas 1-3 przygotowują: postać wysoką na co najmniej 14 bloków, 2-3 wyróżniające bohatera atrybuty (rzeczy, przybory, symbole, charakterystyczne części garderoby itp.), imię, które zostanie zapisane na tablicy i postawione obok postaci, 2-3 zdaniową charakterystykę umieszczoną na tablicy. W zadaniu liczy się również poprawność językowa tekstu.
  • uczniowie klas 4-8 przygotowują: postać wysoką na co najmniej 20 bloków, 4-8 wyróżniające bohatera atrybuty (rzeczy, przybory, symbole, charakterystyczne części garderoby itp.), imię, które zostanie zapisane na tablicy i postawione obok postaci, 4-8 zdaniową charakterystykę. W zadaniu liczy się również poprawność językowa tekstu.
2. Stwórzcie Poradnik fajnej nauki – książkę w Minecrafcie, w której opowiecie o swoim przepisie na ciekawe sposoby uczenia się, zdobywania wiedzy i umiejętności oraz odkrywania świata:

  • uczniowie klas 1-3 przygotowują: tytuł poradnika, który należy zapisać na pierwszej stronie książki, 2-4 strony opisu, minimum 2 zdjęcia z krainy Laboratorium Przyszłości w Minecrafcie (niech postawią na kreatywność i nie ograniczają się, mogą zrobić zdjęcia tego, co ich najbardziej zainteresowało, spodobało się, zdziwiło lub pasuje do ich pracy) oraz umieszczają przygotowaną książkę w skrzyni, znajdującej się gdzieś w krainie Laboratorium Przyszłości w Minecrafcie. W zadaniu liczy się również poprawność językowa tekstu.
  • uczniowie klas 4-8 przygotowują: tytuł poradnika, który należy zapisać na pierwszej stronie książki, 6-8 stron opisu, minimum 4 zdjęcia z krainy Laboratorium Przyszłości (niech postawią na kreatywność i nie ograniczają się, mogą zrobić zdjęcia tego, co ich najbardziej zainteresowało, spodobało się, zdziwiło lub pasuje do ich pracy) oraz umieszczają przygotowaną książkę w skrzyni, znajdującej się gdzieś w krainie Laboratorium Przyszłości w Minecrafcie. W zadaniu liczy się również poprawność językowa tekstu.
Termin nadsyłania prac: 01.04-15.05.2022 r.
Ogłoszenie wyników: 1.06.2022 r.
Regulamin konkursu: POBIERZ>>

Zakładanie konta Office 365 (tutorial) ZOBACZ>>
Mam służbowe konto Office 356 i co dalej (tutorial) ZOBACZ>>
Plik z mapą Cybercraft może być również pobrany bezpośrednio w formacie mcworld, co nie będzie wymagało rozpakowywania z paczki zip.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: konkurs@librus.pl

a_librus_cybercraft_konkurs_LS_graf.jpga_librus_cybercraft_konkurs_LS_graf_2.jpga_librus_cybercraft_konkurs_LS_graf_3.jpg

BAZA WIEDZY - MATERIAŁY DO POBRANIA

TUTORIALE

  1. Zakładanie konta Office 365 (tutorial) ZOBACZ>>
  2. Mam służbowe konto Office 356 i co dalej (tutorial) ZOBACZ>>
    Plik z mapą Cybercraft może być również pobrany bezpośrednio w formacie mcworld, co nie będzie wymagało rozpakowywania z paczki zip.
MAPY/SCENARIUSZE ZAJĘĆ Z KARTAMI PRACY

  1. Mapa Minecraft Cybercraft: mapa POBIERZ>> + opis mapy POBIERZ>>
  2. Scenariusz lekcji do mapy Cybercraft
  3. Mapa Minecraft Laboratoria Przyszłości dla poszczególnych grup klas szkół podstawowych POBIERZ>>
  4. Scenariusz lekcji do mapy Laboratoria Przyszłości
ARTYKUŁY

  1. Fake news POBIERZ>>
Materiały będą dostępne po rejestracji na platformie Microsoftu.

ORGANIZATORZY I PARTNERZY PROJEKTU

Librus
Wspiera rozwój polskiej edukacji poprzez dostarczanie nowoczesnych rozwiązań IT, wspomagających procesy edukacyjne i zarządzanie oświatą. Każdego dnia korzysta z nich ponad 12 000 szkół, a 4 300 000 uczniów i rodziców w całej Polsce loguje się do systemów Librus, aby sprawdzić postępy w nauce i informacje ze szkoły. Librus posiada także szeroką ofertę szkoleń dla dyrektorów i nauczycieli. Rocznie w ramach kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus swoje kompetencje podnosi około 90 000 osób. Więcej na: librus.pl.

MICROSOFT
Microsoft dla Edukacji to nowe oblicze szkolnictwa! Obecnie świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek dotąd – podobnie jak umiejętności, które muszą zdobyć uczniowie, by przygotować się do życia po ukończeniu szkoły. Dzięki przystępnej cenowo i łatwej w zarządzaniu technologii, która oszczędza czas w klasach, nauczyciele mogą się skupić na indywidualnym podejściu do potrzeb uczniów, aby uzyskać lepsze wyniki nauczania. Współpracując z rynkiem edukacyjnym, tworzymy dedykowane inicjatywy dla dyrektorów szkół, nauczycieli, edukatorów, uczniów oraz współpracujemy z Partnerami. W ten sposób wspieramy odpowiedzialny proces cyfryzacji placówek edukacyjnych!

Microsoft Polska adresuje do szkół dedykowane rozwiązania wspierające bezpieczeństwo społeczności szkolnych w cyberprzestrzeni. Wykorzystując Minecraft Education Edition, przekazujemy nauczycielom wiedzę i umiejętności w zakresie zwiększania motywacji i zaangażowania uczniów w uczenie się i nauczanie w oparciu o wirtualną platformę kreatywną. Inspirujemy jak osiągać spektakularne efekty na drodze ku Szkole Przyszłości za pomocą metodyki STEAM w oparciu o technologię Microsoft.

MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI
Objęło patronat honorowy nad projektem społecznym.

DELL
Dell Technologies to firma, która zapewnia kluczową infrastrukturę umożliwiającą organizacjom płynne przeprowadzenie cyfrowej transformacji, modernizację środowiska IT oraz skuteczną ochronę danych. Wspiera klientów w dotrzymaniu kroku innowacjom cyfrowym tak, by przyspieszyć ich własny sukces. Jest niekwestionowanym liderem rozwiązań IT dla biznesu: współpracuje z niemal wszystkimi dużymi organizacjami w Polsce, w tym z instytucjami administracji publicznej oraz placówkami oświaty. Zespół Dell Technologies nieustannie się uczy i zapoznaje z ewoluującymi potrzebami uczniów i pedagogów.

CYFROWY DIALOG
Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog stanowi zespół współpracujących ze sobą edukatorek i edukatorów, w większości aktywnych zawodowo nauczycielek i nauczycieli. W sercu działań Stowarzyszenia leży wspieranie, poprawa jakości i efektywności systemu edukacji poprzez popularyzowanie rozwiązań medialnych i cyfrowych. Cyfrowy Dialog stawia na nowe technologie oraz innowacyjne metody, które zaspokajają potrzeby użytkowników dziś i jutro. 

INSTYTUT LEMA
Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema jest organizacją, która o innowacjach i nowych technologiach mówi w przystępny sposób. Patrzy na nie z perspektywy człowieka, a nie jak większość organizacji w kontekście liczb wyrażających zysk finansowy czy wzrost gospodarczy. Człowiek w XXI w. otoczony jest technologią, ale nie zawsze wie, jak wykorzystać ją dla swojego dobra. Stawia na edukację w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci, prywatności, e-administracji, wykorzystania innowacji w samorządach oraz przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu osób starszych. Instytut powstał również z myślą o wsparciu obchodów roku Stanisława Lema, przypadającego na jego setną rocznicę urodzin w 2021 roku.

KONTAKT

edukacja@microsoft.com
www.cybercraftprzygoda.pl



a_cybercraft_LS_graf_1b.jpg