„Uczę polskiego jako obcego” - bezpłatne spotkania dla nauczycieli

Artykuł sponsorowany
Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na serię spotkań online „Uczę polskiego jako obcego”. Pozwolą Ci poznać podstawy pracy nad znajomością języka polskiego z dziećmi i młodzieżą, a także dorosłymi, których ojczystym językiem nie jest polski. W poprzedniej edycji wzięło udział prawie 3000 osób, nabór do październikowej został zakończony. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

"Uczę polskiego jako obcego" - seria spotkań z zaświadczeniem

W ciągu miesiąca dowiesz się m.in.:

  • Jak pracować nad znajomością języka polskiego z uczennicą i uczniem z doświadczeniem migracji?
  • Jakie są podstawowe zasady nauczania języka jako obcego (ABC glottodydaktyki)?
  • Co musisz wiedzieć, kiedy uczysz ukraińskich uczniów i uczennice języka polskiego (różnice między ukraińskim a polskim)?
  • Skąd brać wysokiej jakości materiały i jak dobierać je do poziomu uczących się?
  • Jak wykorzystać gry i zabawy do nauki języka, które masz pod ręką oraz jak szybko stworzyć nowe?
Spotykamy się w czwartkowe wieczory (19:00-20:30) na platformie Zoom:

  • 6 października,
  • 13 października,
  • 20 października,
  • 27 października.
Pierwsze webinarium jest otwarte dla wszystkich chętnych (w szczególności dla osób, które uczą języka polskiego jako obcego w ramach dodatkowych godzin lub w oddziałach przygotowawczych). Grupa, która się podczas niego utworzy, będzie pracować wspólnie podczas kolejnych spotkań.

Zapewniamy Wam przestrzeń do dzielenia się tym, jak sprawdzają się w praktyce proponowane metody i materiały. Uczestniczki i uczestnicy, którzy wezmą udział we wszystkich czterech spotkaniach, otrzymają zaświadczenie potwierdzające udział.

Brak wolnych miejsc, nabór na tę edycję spotkania został zakończony

Chcesz dowiadywać się o takich inicjatywach? Obserwuj stronę Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz profil na Facebooku.

Zobacz, co mówią uczestnicy pierwszej edycji “Uczę polskiego jako obcego”

"Można wiele wiedzieć, mieć dużo materiałów, ale dopiero gdy jest to wsparte profesjonalną pomocą specjalistów, uczenie dzieci w szkole, która nie zorganizowała klas przygotowawczych, zaczyna mieć sens. Tak czuję się po szkoleniach u Państwa. Dziękuję."

“Znakomity dobór materiału i prelegentów. Doskonałe informacje i wsparcie”.

“Dotychczas posiadałam doświadczenie z pracą z uczniami z Włoch, Hiszpanii i Armenii, jednak proces nauczania prowadziłam metodą prób i błędów. To szkolenie otworzyło mi oczy i pokazało przyczyny moich trudności i niepowodzeń w tym zakresie.”

"W mojej 30-letniej pracy z dziećmi nie miałam styczności z uczniami z doświadczeniem migracji. Gdy dowiedziałam się, że będę prowadzić zajęcia języka polskiego jako obcego, bardzo się przeraziłam, że sobie nie poradzę. Szukałam ratunku wszędzie tam, gdzie było to możliwe. Na fejsbuku dostrzegłam informację o cyklu szkoleń. Zarejestrowałam się i z niecierpliwością czekałam na czwartkowe wieczory. Z wielką uwagą słuchałam treści, które były przekazywane na każdym spotkaniu. Teraz wiem, że było warto. Po każdym spotkaniu byłam spokojniejsza i pewniejsza swoich umiejętności, że sobie poradzę. Wiedzę, którą zdobyłam starałam się wdrażać w swojej pracy."


a_ceo_LS_graf1.jpg



Cykl jest organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Plan International.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: