Transformacja cyfrowa z eTwinning

Artykuł sponsorowany
Transformacja cyfrowa to proces włączania technologii i rozwiązań cyfrowych, które możemy obserwować niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Podobnie jest z edukacją - innowacyjne szkoły podążają za zmianami i poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, rozwijają kompetencje cyfrowe uczniów. Mając w pamięci doświadczenia związane z edukacją zdalną i hybrydową wdrażaną w wyniku pandemii COVID-19, wiemy dokładnie, o jakie umiejętności należy zadbać najbardziej.

Formuła programu eTwinning oparta jest na międzyszkolnej współpracy online i wykorzystaniu technologii do realizacji zagadnień z zakresu podstawy programowej. Od 2005 oferuje on nauczycielom różnorodne formy bezpłatnego doskonalenia zawodowego (w okresie edukacji zdalnej z oferty szkoleniowej eTwinning skorzystał co 25-ty nauczyciel). Na bazie tych doświadczeń oraz w oparciu o aktualne potrzeby edukacyjne powstała najnowsza kampania programu – Transformacja cyfrowa z eTwinning.

Do udziału zapraszamy nauczycieli każdej specjalności, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności cyfrowe w dwóch obszarach:

  • Technologie – we współpracy z ekspertami pomagamy szkołom wykorzystać ich potencjał cyfrowy. W praktyczny sposób pokazujemy, jak efektywnie włączyć do pracy placówki sprzęt i narzędzia nabyte w ramach różnych programów wsparcia szkół.
  • Kompetencje cyfrowe – w ramach szkoleń oraz poprzez praktyczne materiały przygotowujemy nauczycieli do efektywnej pracy w trybie hybrydowym i pomagamy rozwinąć nowe umiejętności korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
W ramach Kampanii nauczyciele będą mogli aktywnie uczestniczyć w szkoleniach i konferencjach oraz korzystać z materiałów dydaktycznych. Wszystko to dostarczy uczestnikom odpowiedniej wiedzy i rozwinie umiejętności niezbędne, by zapewnić swoim uczniom właściwe warunki do nauki w formule hybrydowej, a także dobrze przygotować ich do świadomego, bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania w cyfrowym świecie.

a_frse_e-tiwnning_LS_graf1.png

W ofercie pojawią się liczne wydarzenia stacjonarne, online i w formule hybrydowej:

  • seminaria, w ramach których poznacie zarówno platformę eTwinning, narzędzia TIK oraz zasady realizacji wartościowych projektów,
  • warsztaty rozwoju zawodowego prezentujące bardzo praktyczne zastosowanie nowoczesnego sprzętu, aplikacji i metod pracy,
  • webinaria prowadzone przez doświadczonych nauczycieli dzielących się swoją wiedzą, doświadczeniem i wskazówkami mocno osadzonymi w szkolnej rzeczywistości oraz ekspertów wspierających ich działania,
  • scenariusze zajęć z konkretnych tematów z wykorzystaniem nowoczesnej technologii – opracowane w trybie lekcji online i stacjonarnej,
i wiele innych aktywności odpowiadających na bieżące potrzeby uczniów i nauczycieli.

Już teraz zapraszamy na inauguracyjne, hybrydowe warsztaty rozwoju zawodowego. W ramach tego spotkania uczestnicy będą mogli wziąć bezpłatnie udział w ciekawych wykładach, praktycznych warsztatach dotyczących wykorzystania technologii w realizacji podstawy programowej – zarówno online, jak i stacjonarnie – oraz poznać inspirujące przykłady dobrych praktyk.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Łodzi (3-4.02.2023), a uczestnikom online zapewnimy dostęp poprzez platformę ClickMeeting. Szczegóły na stronie Kampanii etwinning.pl.

W ramach Kampanii stworzymy także liczne możliwości rozpoczęcia własnego projektu. Realizacja takich projektów jak eTwinning czy Erasmus+ w naturalny sposób stwarza warunki do stosowania metod cyfrowych w codziennej pracy, wzbogaca potencjał warsztatu pracy i możliwości nauczyciela. Efektywnie rozwija także szeroką gamę kompetencji oraz umiejętności XXI wieku - umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, kreatywność i otwartość otwierają długą listę korzyści płynących z takich działań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Praca metodą projektu, nauka w środowisku międzynarodowym oraz technologie cyfrowe to sprawdzony przepis na atrakcyjną i efektywną lekcję.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: