Wykorzystaj nowe możliwości systemu e-Sekretariat

e-Sekretariat od 5 grudnia br. będzie funkcjonował w nowej odsłonie, która już całkowicie zastąpi jego dotychczasową wersję. Prezentujemy nowoczesne, bardziej intuicyjne i przejrzyste oblicze systemu, który wspiera codzienną pracę szkolnego sekretariatu. Sprawdź, jak jeszcze bardziej możesz usprawnić jego działanie.

Odpowiedź na potrzeby użytkowników

System e-Sekretariat to nowoczesne narzędzie, które usprawnia pracę szkolnej administracji - m.in. wspiera zarządzanie danymi, tworzenie niezbędnych dokumentów, zestawień i rejestrów zgodnie z wymogami. Więcej o sekretariacie tutaj.

Nową wersję e-Sekretariatu zapowiadaliśmy już w czerwcu br. na łamach portalu Librus Szkoła (przeczytaj artykuł). Aktualna odsłona to zupełnie nowy wygląd systemu - przejrzyste menu i przyjazna dla oka szata graficzna podniosą komfort korzystania z rozwiązania.Funkcjonalność e-Sekretariatu została rozbudowana, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników i wspierać ich w wykonywaniu codziennych obowiązków. Zupełnie nowa technologia, zgodna z aktualnymi na rynku rozwiązaniami, pozwoli nam rozbudowywać system zgodnie z potrzebami użytkowników.

Poniżej opisujemy część nowości - zachęcamy do zapoznania się z nimi i wykorzystywania na co dzień. Wszystkich użytkowników e-Sekretariatu zapraszamy do obejrzenia filmu, prezentującego możliwości jego nowej wersji. Film dostępny jest po zalogowaniu do systemu.

Prosta praca z tabelami

Aby usprawnić pracę i ułatwić analizę wieloskładnikowych zestawień, poprawiliśmy przejrzystość tabel oraz narzędzi do ich obsługi. Dzięki łatwej konfiguracji kolumn oraz umożliwieniu sortowania i filtrowania danych wg różnych kryteriów, praca z tabelami jest znacznie łatwiejsza, a znalezienie interesujących informacji zdecydowanie szybsze. W razie potrzeby tabele można eksportować do różnego rodzaju plików, takich jak PDF czy XLSX. Dzięki temu wydruk czy udostępnienie nawet rozbudowanych tabel będzie znacznie prostsze.

Szybkie wydruki szkolnych dokumentów

Aby wydrukować m.in. zaświadczenia, zawiadomienia, listę uczniów danej klasy, listę kont rodziców lub nauczycieli czy dokument legitymacji - wystarczy skorzystać ze specjalnego modułu dedykowanego wydrukom. Za pomocą wyszukiwarki (po wpisaniu nazwy) szybko można znaleźć konkretny plik. Dodatkowo większość dokumentów generuje się do formatu DOCX, co ułatwia szybkie dokonanie edycji treści przed ich wydrukowaniem. Moduł, dzięki umieszczeniu wszystkich plików w jednym miejscu, znacznie przyspiesza pracę, ponieważ minimalizuje czas potrzebny na znalezienie konkretnego formularza.

a_system_esekretariat_LS_graf1.jpg

Łatwe zarządzanie danymi ucznia

e-Sekretariat posiada funkcję “Edycja ucznia” (dostępną pod ikoną ołówka), która umożliwia zmianę danych o uczniu w zakresie informacji wprowadzanych do Księgi ucznia. Nową odsłonę systemu wyposażyliśmy również w moduł Profil Ucznia, który agreguje dane konkretnej osoby z różnych modułów oraz umożliwia ich edycję. Rozwiązanie pozwala na całościowe zarządzanie danymi wybranego ucznia.

a_system_esekretariat_LS_graf2.jpg

Narzędzie dopasowane do potrzeb sekretariatu

Zależy nam, aby system odpowiadał na realne potrzeby użytkowników, dlatego zachęcamy do kontaktu i przesyłania uwag oraz opinii.

Chętnie rozpatrzymy nowatorskie pomysły i stworzymy narzędzia, które będą kolejnym wsparciem w Waszej pracy. Czasem nawet drobne zmiany, potrafią przynieść wymierne korzyści. Na przykład zgłoszona przez użytkowników propozycja automatyzacji funkcji dodawania ucznia - system sugeruje ostatni wolny numer w dzienniku, po wybraniu konkretnej klasy (oddziału), do jakiej przypisane jest dziecko.

Jeśli jesteś zainteresowany dodatkowym szkoleniem z nowej wersji e-Sekretariatu i chciałbyś poznać warunki, na jakich je organizujemy, zapraszamy do kontaktu:

mail: szkolenie_sekretariat@librus.pl
tel.: 32 350 85 85, wew. *47Jesteś zainteresowany zakupem systemu e-Sekretariat?

Skontaktuj się z nami!

mail: sprzedaż@librus.pl
tel.: 32 350 85 85, wew. *47

Więcej informacji na stronie.


Interesuje Cię ta tematyka? Przeczytaj również:

Najbardziej aktualne artykuły: